headerimage

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu - 08.12.2019

Serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty na godz. 6.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami na Roraty na godzinę 17.00 od poniedziałku do piątku. Poprowadzi je ks. Mateusz i ks. Marek. W czasie Adwentu Msza św. o godz. 8.00 tylko w sobotę.

Dzisiaj obchodzimy 39 rocznicę odprawienia pierwszej Mszy św. tu na Suchostrzygach.

Po Mszy św. o godz. 11.30 w górnym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu – Godzina Łaski do Mszy św. o godz. 13.00.

Już po raz dwudziesty w II Niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony „Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.” Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej dzisiaj przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. W naszej parafii zbiórkę przeprowadza młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na cykl spotkań pt. „Mocni duchem.” Pierwsze spotkanie w poniedziałek o godz. 19.30 w salce plebanii, Temat: „Czy Papież Franciszek pozwala na udzielanie komunii św. rozwodnikom i osobom żyjącym w nowych związkach niesakramentalnych.”

W środę o godz. 18.30 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek o godz. 18.00 w kościele dolnym świadectwo pt. „Czy Bóg wysłuchuje moich modlitw?” - spotkanie dla kobiet. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo Fatimskie, a o godz. 19.15 w plebanii konferencja i dyskusja nt. „Czy jesteś wojownikiem?” O walce z pokusami i roli mężczyzny w rodzinie i Kościele - spotkanie tylko dla mężczyzn

Są jeszcze świece Caritas, przez które możemy włączyć się w akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ta akcja jest dobrze nam znana. Świecę zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej przy pustym miejscu przy stole. Jest to symbol obecności niespodziewanego gościa, dla innych obecność tych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Zawsze jest to symbol obecności Chrystusa.

Poświęcone na nasz stół wigilijny opłatki roznoszą nasi parafianie posiadający. Z pewnością nie do wszystkich uda się im dotrzeć i nie wszystkich zastaną w domu, stąd w opłatki możemy zaopatrzyć się w zakrystii i biurze parafialnym – w godzinach urzędowania.

W przyszłą niedzielę swoimi ofiarami, tradycyjnie jak co roku - jeśli chcemy – będziemy mogli wspomóc na święta ludzi najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Ta akcja jest pod patronatem naszego Parafialnego Koła Caritas.