headerimage

Godzina Łaski

8 grudnia w II Niedzielę Adwentu przeżywaliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej o godz. 11.30 w górnym kościele trwaliśmy na modlitwie podczas tzw. Godziny Łaski. O tej szczególnej godzinie objawiająca się Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Dla naszej parafii 8 grudnia to bardzo wyjątkowy dzień, bo właśnie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 39 lat temu sprawowana była pierwsza Msza święta na Suchostrzygach. Dziękowaliśmy zatem za dar świątyni,  polecając budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła. Modliliśmy się za wszystkie rodziny należące do parafii. A także zawierzyliśmy Matce Bożej księdza Prałata Stanisława Cieniewicza, który tymczasowo pełni posługę w parafii w Leśnicy k. Lęborka, proszę o zdrowie i łaski mu potrzebne.

List od Ojców Karmelitów

Otrzymaliśmy list od Ojców Karmelitów, którzy w minionym roku prowadzili u nas Misje Świętą, a w najbliższym Poście przeprowadzą tzw. Renowacje Misji.

Spowiedź Adwentowa w Dekanacie Tczewskim 2019

data parafia godzina
Niedziela
15.12
Św. Franciszek 16.00 – 18.00
Wtorek
17.12
Matka Kościoła 9.00 – 11.00
15.30 – 18.30
Środa
18.12
Św. Józef 9.00 – 11.00
15.00 – 18.30
Subkowy 9.30 – 11.00
15.30 – 18.00
Czwartek
19.12
Swarożyn 10.30 – 11.15
17.00 – 18.15
Św. Maksymilian 16.30 – 18.00
Piątek
20.12
Św. Krzyż 9.00 – 11.00
16.00 – 18.30
Sobota
21.12
Miłobądz 16.00 – 18.00
Chrystus Król 9.30 – 11.00
16.30 – 18.30
Poniedziałek
23.12
Lubiszewo 16.30 – 18.00
Gorzędziej 16.00 – 17.00

Tak Pomagam!

W dniach 6 i 7 grudnia odbyła się kolejna edycja świątecznej zbiórki żywności "Tak Pomagam!" Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas SP4, SP8 oraz II LO wraz z naszym Parafialnym Zespołem Caritas zebrali 1504 kg produktów, które w najbliższych dniach będą przekazane najbardziej potrzebującym. W sposób szczególny wspieramy osoby starsze, samotne oraz chorych. Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło serdecznie dziękujemy za okazaną dobroć i zrozumienie. Głównym koordynatorem działań była Pani Krystyna Kulewicz-Łopata, która opiekuje się Szkolnym Kołem Caritas przy SP 4. Ponadto wspomniana szkoła włączyła się w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla p. Mirosława. Dzięki wsparciu uczniów, dyrekcji, nauczycieli i rodziców udało się odpowiedzieć na jego potrzeby.

Czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia bogaty jest w różnego rodzaju inicjatywy charytatywne. Z pewnością wielu z nas będzie mogło wesprzeć kolejne dzieła na rzecz bliźnich.

Wyjątkowy gość na roratach

W piątek 6 grudnia na Mszy świętej roratniej dla dzieci pojawił się wyjątkowy gość. Mowa oczywiście o św. Mikołaju. Przyniósł on słodkie prezenty dla wszystkich dzieci. Pochwalił je za to jak pieknie uczestniczą w przygotowaniu do świat Bożego Narodzenia, uczestnicząc w roratach.

Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 są roraty dla dzieci. W tym roku poznajemy postać kardynała Stefana Wyszyńskiego, który 7 czerwca 2020 roku zostanie ogłoszony błogosławionym. Ponadto dzieci przynoszą serca, na których zapisują swe adwentowe postanowienia. A ksiądz Marek i ksiądz Mateusz, którzy prowadzą kolejne katechezy losują dwie osoby i wręczają im figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej. Dzieci zabierają je domu by wspólnie z rodziną trwać na modlitwie i kolejnego dnia przynoszą je do kościoła. Zachęcamy do udziału w roratach, warto wraz z lampionem zabrać serduszko z postanowieniem.

Roraty

Adwent

I Nieszporami Liturgii Godzin rozpoczęliśmy czas adwentu. Ks. Marek Cieszyński poprowadził wieczorną modlitwę Kościoła podczas której ksiądz Proboszcz Jacek Spychalski pobłogosławił wieniec adwentowy. Wieniec wykonany z drzewa iglastego wraz z 4 świecami stanowi stałą dekorację w kościołach w okresie adwentu. Będziemy w każdą kolejną Niedzielę zapalać następne świecie, a płonące światło przypominać będzie nam nadchodzącego Chrystusa. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił też opłatki na stoły wigilijne, w które możemy się zaopatrzyć w zakrystii lub biurze parafialnym.

Wszystkim Parafianom życzymy pieknego i owocnego przeżywania czasu adwentu.

1 grudnia Msza święta i wigilia dla osób głuchoniemych i słabo słyszących

1 grudnia 2019 roku po Mszy świętej o godz. 15:00 w plebanii odbyło się spotkanie osób głuchoniemych i niedosłyszących z ich opiekunem księdzem Kamilem Sobiechem oraz z Księdzem Proboszczem Jackiem Spychalskim. Przy stole pojawili się też klerycy należący do koła języka migowego, które funkcjonuje w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Ksiądz Proboszcz skierował życzenia i pozdrowienia do uczestników, klerycy opowiadali o swojej działalności i drodze powołania, uczestnicy spotkania wymieniali również między sobą różne informacje i spostrzeżenia. Pani Kasia Machulska przygotowała poczęstunek. Uczestnicy otrzymali symboliczne upominki świąteczne. Kolejna msza i spotkanie dla osób głuchoniemych i niedosłyszących odbędzie się 2 lutego o godz. 15:00.