Słowo na każdy dzień

Radio Głos

OPOKA

stacja7.pl

Odwiedziło nas...

062208

Your IP: 54.81.195.140
2018-07-23 04:05

Od 26 czerwca  do 03 lipca 2018 r. grupa  z naszej parafii pod przewodnictwem duchowym ks. Grzegorza Miotka uczestniczyła w pielgrzymce do Grecji.

1 wynikTrasa obejmowała wszystkie najważniejsze miejsca od Salonik na północy kraju  poprzez Kalambakę, Delfy, Ateny, kanał Koryncki aż do Peloponez na południu Grecji.

Podróż  odbywała się śladami  gdzie św. Paweł postawił pierwsze kroki na kontynencie europejskim( miasto portowe Kavala) , gdzie założył pierwszą gminę chrześcijańską (Filippi), gdzie wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich (Areopag w Atenach), gdzie  więziony był wraz ze swoim towarzyszem Sylasem (forum Filippi), gdzie wreszcie napominał mieszkańców Koryntu (agora rzymska).

Pielgrzymi zobaczyli również bogate dziedzictwo kulturowe Grecji, która uważana jest za spadkobierczynię starożytnej cywilizacji.

Akropol, Meteory, „wiszące klasztory”, amfiteatr, Muzeum Narodowe (sztuka prehistoryczna), skarby Myken, Delfy, pracownia ikon i wiele innych ciekawych miejsc było atrakcją tego wyjazdu.

6 1 wynikIMG 20180702 WA0020IMG 20180705 WA0003

Nie zabrakło również czasu na nadmorski wypoczynek (plażowanie i kąpiele w Morzu Egejskim) , na lody w malowniczym miasteczku Naflipon, na spacery agorą grecką i dzielnicami Aten, na wspólne biesiadowanie.

Jednak najpiękniejszym wydarzeniem każdego dnia była Msza św., która odbyła się nie tylko w Bazylice św. Demetriusza

( patrona Salonik) czy w kaplicy, lecz również w plenerze przy dźwięku cykad na starożytnych kamieniach, a nawet na plażowych skałach morskich.

Dzięki Bogu i opiece św. Pawła, którego śladami nasi pątnicy podążali, był to cudowny czas pełen niezapomnianych wrażeń i przeżyć duchowych.

tekst - Katarzyna Szczepańska

zdjęcia - Urszula Pustkowska i Anna Roszak

ZAPRASZAMY DO GALERII

zapraszamy do galerii

BożeCiało2018IMG 8954 wynik

Zapraszamy do galerii

RocznikIMG 8111 wynik

zapraszamy do galerii

MszaOdpustowa18IMG 6489 wynik

festyn18IMG 6094 wynikW niedzielę 20 maja 2018 r. w godz. 14.00-17.00 na placu przy naszym kościele odbył się festyn parafialny zorganizowany przez Radę Parafialną i Świetlicę Środowiskową „Oaza”.

W programie festynu były liczne atrakcje: występy artystyczne ,pokazy Straży Pożarnej, pomiary poziomu cukru i ciśnienia, zabawy dla dzieci.

Tego dnia Świetlica Środowiskowa „Oaza” pod kierownictwem Pani Grażyny Antczak obchodziła 15-lecie swojej działalności.

Nie zabrakło wielu podziękowań dla osób, które pomagają w realizacji celów świetlicy, w postaci wręczenia Orderów Wdzięczności.

Wszystkie środki finansowe zebrane podczas sprzedaży gastronomicznej- domowych ciast , kawy, grochówki zostały przeznaczone na ”Pomoc dla Małgosi” naszej nauczycielki, która walczy z guzem mózgu.

Parafianie swoją liczną obecnością dopisali. Pogoda cudowna, organizacja na medal, więc wszyscy byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

zapraszamy do galerii

tekst - Katarzyna Szczepańska

W poniedziałek 14 maja 2018 r. odbyła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadził ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Tego dnia podczas mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup udzielił 121 osobom Sakramentu Bierzmowania.

Do godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzież duchowo przygotowywał ks. Grzegorz Miotk.

bierz18IMG 3001 wynik

zapraszamy do galerii

tekst - Katarzyna Szczepańska

W niedzielę 13 maja 2018 r. na mszach o godz. 10.00 i godz.12.00 w naszej parafii odbyła się Uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Św. przez 218 dzieci ze szkoły Podstawowej nr 8 i nr 12.

IMG 1995 wynik

zapraszamy do galerii

Dzieci do przyjęcia Sakramentu Eucharystii przygotowywał nasz ks. proboszcz Jacek Spychalski z pomocą ks. Bogdana Kozłowskiego.

Przez cały tydzień w tzw. Białym Tygodniu dzieci komunijne uczestniczyły w mszach św. o godz. 17.00

tekst - Katarzyna Szczepańska

W poniedziałek 14 maja miała miejsce wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Taka wizytacja odbywa się w każdej parafii co 5 lat.

Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna w godzinach porannych odwiedził Ośrodek Warsztatów Terapii Zajęciowej. Następnie udał się do Szkoły Podstawowej nr 8. Potem nawiedził Cmentarz Komunalny gdzie pomodlił się za wszystkich, którzy tam spoczywają. Następnie udał się odwiedzić rodzinę naszego kleryka Marka Łopaty. Po obiedzie ks. Bp odwiedził wszystkich księży mieszkających w naszej plebanii, a następnie wziął udział w rozpoczynającym się Białym Tygodniu dzieci komunijnych. Kulminacyjnym momentem wizytacji była uroczysta Msz św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania podczas którego 121 osób przyjęło ten sakrament.

Diecezja Pelplińska

Kącik poezji

Caritas

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej